Contact

Curators


First Curator

Harald Götlind

018-10 53 39
1d@​i-qnyn.fr
Andre kurator

Pontus Degréus

018 10 53 39
2d@​i-qnyn.fr

Club Administration


Klubbmästare

Moa Skan

018-13 48 59
xyz@​i-qnyn.fr
Club Hostess

Mathilda Meijling

018-13 48 59
xyzn@​i-qnyn.fr
Pub manager

Lukas Paulsson

018-12 29 49
Bar Master

Adam Tunner Weiderud

018-13 48 59
onez@​i-qnyn.fr

Klubbverk


Klubbmästare

Moa Skan

018-13 48 59
xyz@​i-qnyn.fr
Pub manager

Lukas Paulsson

018-12 29 49

Rental


Rental Manager

Albert Tunér

073-5190067
hguleavat@​i-qnyn.fr

Employees


Manager of economy and property

Kicki Höglund

018-106367
rxbabzv@​i-qnyn.fr

Information Committee


Information Secretary

Helena Wrete

vash@​i-qnyn.fr
Webbredaktör

Fredrik Kindström

jroo@​​i-qnyn.fr
Redaktör för Twitter

Milica Plavsic

vash@​​i-qnyn.fr
Redaktör för affischer

Sofia Ludén

vash@​​i-qnyn.fr
Redaktör för Instagram

Vera Sintorn

vash@​​i-qnyn.fr
Redaktör för Landskapsposten

Maria Martinsson

ynaqfxncfcbfgra@​​i-qnyn.fr
Biträdande informationssekreterare

Emil Bromark

vash@​i-qnyn.fr
Editor of Facebook and Twitter

Michaela Henrikson

vash@​i-qnyn.fr
Webmaster

Erik Stenman Andersson

jroo@​i-qnyn.fr
Translator

Translator

genafyngvba@​i-qnyn.fr

Library Committee


Librarian

Johanna Fjellander

018 – 13 15 86
ovoyvbgrxnevr@​i-qnyn.fr
Assistent Librarian

Erika Jonsson

ovoyvbgrxnevr@​​i-qnyn.fr
Archivist

Mathilda Meijling

nexvinevr@​i-qnyn.fr

V-Dala Staff


First Curator

Harald Götlind

018-10 53 39
1d@​i-qnyn.fr
Andre kurator

Pontus Degréus

018 10 53 39
2d@​i-qnyn.fr
Biträdande skattmästare

Helene Erbing Backström

fgnyys.fxnggz@​i-qnyn.fr
Inspector

Peter Wallensteen

vafcrxgbe@​i-qnyn.fr

Contact Committee


We welcome new students!

Kontaktsekreterare

Caroline Lindroth

xh@​​i-qnyn.fr
Biträdande kontaktsekreterare

Sandra Sangwan

xh@​​i-qnyn.fr

Saturday Fika


Saturday Fika Host

Amanda Ritzman

ybs@​i-qnyn.fr
Saturday Fika Host

Karin Karlsson

ybs@​i-qnyn.fr

Sunday Brunch


Brunch Host

Miu Yee Wong

oehapu@​i-qnyn.fr
Brunch Host

Emma Laihanen

oehapu@​i-qnyn.fr

International Committee


International Secretary

Philip Johansson

vh@​i-qnyn.fr
Deputy International Seretary

Maria Martinsson

vh@​i-qnyn.fr

Spelmanslaget


Chairperson

Julia Litborn

beqs@​i-qnynfcryznafynt.fr

Samba São Miguel


Leader (mestre)

Thomas Westerbäck

073 033 67 83
ongrevn@​fnzonfnbzvthry.fr

ab Kruthornen & Letta Gardet


Första Lettgardist (Head of the Dance Group)

Olle Hedgren

1yt@​xuyt.fr
First Kruthorn

Karl Brink

1xu@​xuyt.fr

Sewing Circle


Secretary

Karolin Adamsson

flwhagna@​i-qnyn.fr
Chairman

Erika Jonsson

flwhagna@​i-qnyn.fr

Sports committee


Sektionsledare i handboll

Joakim Elisson

unaqobyy@​i-qnyn.fr
Sektionsledare i basket

Christopher Hollman

onfxrg@​i-qnyn.fr
Sektionsledare i cricket

Yasir Bilal

pevpxrg@​i-qnyn.fr
Sport's Secretary

Joakim Elisson

vqebgg@​i-qnyn.fr
Biträdande idrottssekreterare

Nathalie Nilsson

vs@​i-qnyn.fr
Biträdande sektionsledare i handboll

unaqobyy@​i-qnyn.fr
Section leader Football

Dimitris Bampalikis

0722314819
sbgobyy@​i-qnyn.fr
Biträdande sektionsledare i fotboll

sbgobyy@​i-qnyn.fr
Sektionsledare i innebandy

vaaronaql@​i-qnyn.fr
Biträdande sektionsledare i innebandy

vaaronaql@​i-qnyn.fr
Sektionsledare i löpning

Oscar Wörman

vs@​i-qnyn.fr
Sektionsledare i crocket

Harald Götlind

pebpxrg@​i-qnyn.fr
Sektionsledare i dans

Bianca Smeds

vs@​i-qnyn.fr

Equality Group


Equality Commissioner

Elina Linus Thorén

wnzb@​i-qnyn.fr

Landscape Post


Editor

Editor

ynaqfxncfcbfgra@​i-qnyn.fr

V-Dala Choir


Ordförande

Simon Evertsson

beqsbenaqr@​i-qnynxbera.fr

V-Dala Theatre Group


Teaterförman

Harald Götlind och Jesper Lunning

grngre@​i-qnyn.fr

Football


Section leader Football

Dimitris Bampalikis

0722314819
sbgobyy@​i-qnyn.fr

Comical Theatre (Spex)


The Comical Theater group arranges short theatre acts.

Spex foreman

Johannes Bonnevier

spexet@v-dala.se
Spex foreman

Signe Wolf

fcrkrg@​i-qnyn.fr

Gaming Guild


Ordförande

Kontakt Spelgillet

fcrytvyyrgiqnyn@​tznvy.pbz

Jubilee Committee


Association contact

Counseling


Nationsjurist

Anna-Karin Spector Höök

angvbafwhevfg@​i-qnyn.fr
Nation Chaplain

Åsa Jonsson

018 56 40 24
angvbafxncyna@​i-qnyn.fr
Alkoholombud

Jessica Edman

nyxb@​i-qnyn.fr